U w a g a !

Serdecznie zapraszamy wszystkich chłopców

od drugiej klasy szkoły podstawowej

do wstąpienia w grono ministrantów.

Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Drogi Młody Przyjacielu!

 

Czy myślałeś kiedyś, aby zostać ministrantem?

       Ministrant to ten, który służy Panu Jezusowi podczas Mszy Świętej i innych nabożeństw. Bliskość ołtarza, złożone ręce, komża, alba – to wszystko sprawia, że pobyt w kościele daje wiele radości i szczęścia. Ministrant jest bliżej Chrystusa niż wszyscy obecni w kościele: znajduje się blisko ołtarza i tabernakulum.

        Życie każdego dobrego ministranta polega na pobożnym uczestnictwie we Mszy Świętej według ustalonego planu, a także na spotykaniu się na zbiórkach, wspólnych wyjściach i wyjazdach, rekolekcjach oraz na innych atrakcyjnie spędzanych chwilach.

Zastanów się!

       Wstępując do naszego grona zyskasz nowych kolegów – a może spotkasz tych, których dobrze już znasz. Zyskasz także coś więcej – bliskość Jezusa, Któremu odtąd będziesz służyć. Pan Jezus w sposób szczególny będzie z Tobą, Twoimi rodzicami i bliskimi – to On Ciebie wybiera z grona wielu kandydatów – Twoich rówieśników.

       Porozmawiaj ze swoimi Rodzicami – a może również z babcią, dziadkiem czy najbliższym przyjacielem. Jeśli będziesz chciał zostać ministrantem, przyjdź w najbliższą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 11:30, a zaraz po niej zgłoś się do zakrystii.

Króluj nam Chryste !!!